Żaluzje

ŻALUZJE POZIOME WEWNĘTRZNE
Żaluzje składają się z lamelek o różnych szerokościach ( od 16 do 50 mm ) i wykonane mogą być z: aluminium, tworzywa sztucznego lub drewna.
Żaluzje aluminiowe i drewniane są uważane za jedne z bardziej uniwersalnych osłon okiennych. Jest to system prosty i szybki w montażu (można go zamontować zarówno na ścianie, jak i na ramie okiennej). Dzięki możliwości regulowania kąta nachylenia lamel, a jednocześnie podciągania i opuszczania całej osłony, istnieje możliwość precyzyjnego regulowania stopnia nasłonecznienia pomieszczenia.

1. Żaluzje aluminiowe ISSO
W systemie tym używa się lamel aluminiowych 16 mm lub 25 mm. Charakterystyką systemu jest kompaktowa budowa mechanizmu sterującego, który został umieszczony w płaskiej, estetycznej kasecie. Sterowanie żaluzją (obracanie i podciąganie) odbywa się za pomocą łańcuszka o średnicy kulki 3,2 mm.  Standardowo żaluzje wykonywane są z prowadzeniem bocznym typu linka lub żyłka. Na życzenie klienta mogą być wykonane bez prowadzenia. Żaluzje o szerokości 25 mm mogą być wykonane  w wersji „pełna przesłona”, wersja która nie posiada widocznych perforacji na tasiemki i prowadzenie boczne.

2. Żaluzja aluminiowa 25mm i 16mm
Jest to najpopularniejszy i najbardziej rozpowszechniony rodzaj osłon okiennych. Żaluzje aluminiowe pomimo wielu lat istnienia na naszym rynku,  nadal są funkcjonalnym i chętnie nabywanym systemem osłonowym, regulującym ilość światła w pomieszczeniu. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim wygodzie użytkowania, trwałości i bardzo przystępnej cenie. Są w 100% przystosowane do nowoczesnych okien drewnianych i PCV, a dzięki swojej odporności na wilgoć, prostocie czyszczenia, znajdują idealne zastosowanie w pomieszczeniach takich jak kuchnia, salon czy łazienka.

3. Żaluzja aluminiowa 50mm
Osłony te są stworzone z myślą o wielkogabarytowych oknach, wnękach oraz innego typu przeszkleniach, które wymagają dużych osłon.  Szeroka gama kolorów zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji do wystroju wnętrza oraz stolarki okiennej.  Żaluzje wykonane są na drabince sznurkowej (cienkiej) lub na życzenie klienta na taśmowej. Dostępne są lamele o jednolitym gładkim kolorze oraz perforowane. Żaluzje montowane są do sufitu lub ściany za pomocą specjalnych uchwytów typu „Twist”. Sterowanie odbywa się za pomocą sznurków lub za pomocą łańcuszka  w zależności od wyboru klienta.
Żaluzje aluminiowe  50 mm wykonujemy również w wersji ze sterowaniem elektrycznym.

4. Żaluzje drewniane 25mm i 50mm
Żaluzje drewniane  stosowana sa na  mniejsze jak i większe przeszklenia. Lamele wykonane są z azjatyckiego drewna typu Basswood, a żaluzje możemy wykonać aż do szerokości 240 cm. Sterowanie odbywa się za pomocą sznurka i pokrętła drewnianego. Istnieje możliwość umiejscowienia sterowania po jednej stronie żaluzji lub po przeciwnych.
Dodatkowo wykonujemy żaluzje 25 mm na rynnie Isso, która jest rynną przyszybową i bardzo estetyczną.  przeznaczoną do małych powierzchni okiennych. Żaluzje mogą być mocowane do ściany, sufitu lub listwy przyszybowej, za pomocą „twistów” lub bezinwazyjnie przy użyciu specjalnych uwchytów. Możliwość zastosowania tzw. prowadzenia bocznego będzie przydatna szczególnie przy oknach uchylnych. Linki boczne pozwolą utrzymać żaluzję na miejscu.
Posiadamy także w ofercie żaluzje drewniane w stylu retro. Charakteryzują się one przede wszystkim zastosowaniem w nich drewnianej belki, do której przymocowany jest mechanizm sznurkowy zamiast standardowej stalowej rynny górnej. Nie stosuje się w nich osłony maskującej, co diametralnie zmienia odczucia wizualne. Oferta aż 15 kolorów zapewnia swobodę wyboru i dopasowania żaluzji do wystroju wnętrza.

Żaluzje fasadowe zewnętrzne

Główną zaletą zastosowania żaluzji fasadowych jest możliwość regulacji poziomu nasłonecznienia oraz nowoczesny wygląd. Do płynnego sterowania stosujemy silniki elektryczne a użyte komponenty pochodzą od renomowanych europejskich producentów, co gwarantuje długą żywotność produktu. Szeroka gama kolorystyczna oraz produkcja pod wymiar gwarantują dopasowanie do każdego domu.

ogrody zimowe łódź
Instrukcja obsługi