Weranda – Łódź

Weranda – pełni najczęściej funkcję zamkniętego przedsionka, ganku. Tworzymy dla Państwa zamkniętą przestrzeń, na ogół nieogrzewaną, przeważnie przeszkloną, służącą ochronie domu, budynku, przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Może służyć także jako zamknięty wiatrołap. Nasze werandy wykorzystują rozwiązania stosowane przy budowaniu Oranżerii a więc w pełni przesuwne skrzydła przeszklone w ramie aluminiowej bądź bez ramy. Czasem nasze Werandy posiadają przeszklenia stałe lub rozwierno-uchylne.
Korzyści z wykonania ścianek przesuwnych to zarówno ochrona przed wiatrem czy deszczem, jak również dodatkowa przestrzeń, nie zabierana przez przesuwne skrzydła.
Różnica temperatur np. zimą, między przestrzenią zamkniętą przeszkleniem a przestrzenią zewnętrzną może wynosić nawet 10 stopni Celsjusza, wyciszenie hałasu wynosi 20dB.

Weranda

Weranda przydomowa to sposób na wydzielenie dodatkowej przestrzeni w domu. Idealnie dopełnia ideę zimowego ogrodu, za pomocą którego można cieszyć się wypoczynkiem w sąsiedztwie natury nawet w chłodne, zimowe dni. Pomieszczenia będące przedłużeniem salonu, wypełnione egzotycznymi roślinami pojawiały się już w dworkach szlacheckich. Dzisiaj miejsca te są utożsamiane właśnie z werandą, która w okresie wiosenno-letnim umożliwia wypoczynek. Werandy poprawiają też bilans cieplny budynku, ponieważ wychwytują ciepło słoneczne i oddaj je do sąsiadujących pomieszczeń podczas zimy. Latem z kolei chronią przed przegrzaniem i blokują przenikanie upału w głąb budynku. Werandy są też idealnymi buforami cieplnymi dla domu w trakcie chłodnych okresów jesienno-zimowych. W obu przypadkach muszą być jednak doskonale zaprojektowane i wykonane, co zapewniamy w Kubart-Studio.

Jak usytuować werandę względem stron świata?

Dom z werandą wymaga wcześniejszego uwzględnienia kierunków stron świata, aby zapewnić optymalne wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. Osoby, którym zależy na „zielonym salonie” i miejscu do wypoczynku, powinny lokalizować werandy po wschodniej lub zachodniej stronie domu. Umiarkowana ilość wpadających promieni słonecznych do wnętrza zabezpiecza przed przegrzewaniem pomieszczenia w godzinach południowych. Zimą z kolei panować w nich będą warunki optymalne. Strona południowa to zdecydowanie najlepsze położenie, gdy weranda ma służyć jako miejsce do hodowli roślin. Najmniej korzystne jest położenie od północy. W takiej sytuacji do wnętrza werandy będzie docierać niewiele światła słonecznego. Przez cały rok będzie więc to raczej miejsce chłodne i zacienione.

Czym się wyróżnia konstrukcja werand?

Wysokiej jakości projekt werandy musi uwzględniać wiele czynników atmosferycznych wpływających na nią. Opady śniegu czy silny podmuch wiatru nie może jej osłabiać. Z tego względu w Kubart-Studio korzystamy z nowoczesnych i solidnych zabudów szklanych, których wymiary mogą być łatwo dopasowywane do powierzchni. Przesuwne szyby doskonale chronią werandę przed niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem czy opadami atmosferycznymi. W efekcie nawet w chłodny, jesienny poranek można delektować się śniadaniem z pięknym widokiem. Konstrukcje przeszkleń produkowane są na podstawie wysokogatunkowego aluminium – lekkiego i odpornego mechanicznie materiału.

Dlaczego przeszklona weranda to dobry wybór?

Werandy to przede wszystkim miejsca, które pozwalają stworzyć swoją oazę spokoju. Tutaj można ukryć się przed słońcem oraz chłodem, zrelaksować się. W zależności od potrzeb takie miejsce będzie pełnić różne funkcje – dodatkowego pomieszczenia do przechowywania, tarasu czy przedłużenia salonu. Nie każdy salon pełni np. funkcję jadalni, ponieważ znajduje się w nim tylko stół dla najbliższej rodziny. Jadalnię z prawdziwego zdarzenia można urządzić z kolei właśnie na werandzie. Taka przestrzeń nie daje praktycznie większych ograniczeń co do hodowli roślin i zastosowania. Rekompensuje brak zieleni zimą, ponieważ daje możliwość przekształcenia w wyjątkowy ogród.

Z chęcią przedstawimy pełną ofertę werand od Kubart-Studio. Zapraszamy do kontaktu.