Zabudowy balkonów


Zabudowa balkonu pozwala zagospodarować przestrzeń balkonu, tarasu przez cały rok, znacznie zwiększając jego funkcjonalność. System zabudowy jest stosowany w pojedynczych balkonach. Może stanowić zabudowę pionów i kondygnacji w poziomie. Jest  on doskonały do zabudowy loggii oraz balkonów wysuniętych.

Zalety zabudowy balkonu:
– ochrona przed włamaniem
– uzyskanie dodatkowego pomieszczenia
– dodatkowe ocieplenie mieszkania
– zabezpieczenie przed hałasem i kurzem
– doskonała osłona przed śniegiem, wiatrem oraz deszczem
– dodatkowa przestrzeń dla naszych pupili.

1. System Ramowy –  to zestaw ścian i okien, wykonanych ze szkła i aluminium, przeznaczonych do zabudowy balkonów wysuniętych i loggi. Rozwiązanie to może być wykorzystane do zabudowy pojedynczych balkonów, jak i ich większej ilości. Montaż tego systemu można dokonać w nowych i modernizowanych budynkach. Możliwe jest wykonanie zadaszeń do tego typu systemu zabudowy, dzięki czemu jest on montowany również w balkonach znajdujących się na ostatnich piętrach budynku. W tym rodzaju zabudowy  skrzydła mocowane są na specjalnych wózkach ( prowadnicach ), które przesuwają się po prowadnicy dolnej. W zależności od ilości przesuwnych elementów zakłada się od 1 do 4 torów jezdnych. Montowane są 2, 3 lub 4 skrzydła konstrukcji aluminiowej przeszklone szybą typu float, opcjonalnie szybą bezpieczną. W przypadku montażu skrzydeł przesuwnych tylko na barierce, dól zabudowujemy panelami pvc w kolorze białym lub płytą z poliwęglanu komorowego.
2. System Bezramowy – to cało-szklany system przesuwny, zbudowany z indywidualnych paneli szklanych, bez widocznych w pionie ram aluminiowych. Jest systemem modularnym dla zabudowy balkonów, tarasów oraz wewnętrznych przegród. Został zaprojektowany tak, aby spełniać wymagania nowoczesnej i lekkiej architektury. Wszystkie elementy okuć nie wymagają większej konserwacji, są odporne na działanie czynników atmosferycznych, wykluczają nieprawidłową obsługę. Okucia są umieszczone w profilach i są zakryte.  W tym rodzaju zabudowy balkonu wykorzystujemy szkło hartowane, którego grubość wynosi najczęściej 8 lub 10 mm.  Uzupełnieniem konstrukcji są części mocujące wykonane z aluminium i stali nierdzewnej.