Zabudowa balkonu – Łódź

Zabudowa balkonu pozwala zagospodarować przestrzeń balkonu, tarasu przez cały rok, znacznie zwiększając jego funkcjonalność. System zabudowy jest stosowany w pojedynczych balkonach. Może stanowić zabudowę pionów i kondygnacji w poziomie. Jest  on doskonały do zabudowy loggii oraz balkonów wysuniętych.

Zalety zabudowy balkonu:

  • ochrona przed włamaniem
  • uzyskanie dodatkowego pomieszczenia
  • dodatkowe ocieplenie mieszkania
  • zabezpieczenie przed hałasem i kurzem
  • doskonała osłona przed śniegiem, wiatrem oraz deszczem
  • dodatkowa przestrzeń dla naszych pupili.

 

1. System Ramowy –  to zestaw ścian i okien, wykonanych ze szkła i aluminium, przeznaczonych do zabudowy balkonów wysuniętych i loggi. Rozwiązanie to może być wykorzystane do zabudowy pojedynczych balkonów, jak i ich większej ilości. Montaż tego systemu można dokonać w nowych i modernizowanych budynkach. Możliwe jest wykonanie zadaszeń do tego typu systemu zabudowy, dzięki czemu jest on montowany również w balkonach znajdujących się na ostatnich piętrach budynku. W tym rodzaju zabudowy  skrzydła mocowane są na specjalnych wózkach ( prowadnicach ), które przesuwają się po prowadnicy dolnej. W zależności od ilości przesuwnych elementów zakłada się od 1 do 4 torów jezdnych. Montowane są 2, 3 lub 4 skrzydła konstrukcji aluminiowej przeszklone szybą typu float, opcjonalnie szybą bezpieczną. W przypadku montażu skrzydeł przesuwnych tylko na barierce, dól zabudowujemy panelami pvc w kolorze białym lub płytą z poliwęglanu komorowego.

2. System Bezramowy – to cało-szklany system przesuwny, zbudowany z indywidualnych paneli szklanych, bez widocznych w pionie ram aluminiowych. Jest systemem modularnym dla zabudowy balkonów, tarasów oraz wewnętrznych przegród. Został zaprojektowany tak, aby spełniać wymagania nowoczesnej i lekkiej architektury. Wszystkie elementy okuć nie wymagają większej konserwacji, są odporne na działanie czynników atmosferycznych, wykluczają nieprawidłową obsługę. Okucia są umieszczone w profilach i są zakryte.  W tym rodzaju zabudowy balkonu wykorzystujemy szkło hartowane, którego grubość wynosi najczęściej 8 lub 10 mm.  Uzupełnieniem konstrukcji są części mocujące wykonane z aluminium i stali nierdzewnej.

Zabudowa balkonu

Zabudowa balkonu to sposób na powiększenie powierzchni użytkowej mieszkania. W Kubart-Studio korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają korzystanie z tej dodatkowej przestrzeni. Bogata oferta profili sprawia, że możemy dopasować zabudowę do istniejącego balkonu oraz kształtować nową bryłę w budynkach, jakie są w fazie projektowania. Proponujemy zarówno system ramowy, jak i system bezramowy.Bez względu jednak na wybór, każda z zabudów zabezpieczy przed deszczem i śniegiem, zapewniając poczucie prywatności. Ramowy sposób zabudowy jest bardziej popularny ze względu na atrakcyjną cenę. Ramy zwykle wykonywane są z aluminium – lekkiego, ale wytrzymałego materiału. System bezramowy to z kolei nieco droższa, ale bardziej estetyczna propozycja. Sprawdzi się do balkonów o każdym kształcie.

Czym się wyróżniają szklane zabudowy balkonów od Kubart-Studio?

W Kubart-Studio wykonujemy szklane zabudowy balkonów, które opierają się na bardzo prostym systemie. Ten z kolei zapewnia ciche, sprawne i bezawaryjne działanie zestawu przez wiele lat. Segmenty przesuwają się na dwóch prowadnicach, a każda część znajduje się na oddzielnym torze prowadnicy. Dolne prowadnice mają otwory drenażowe i są wyprofilowane w taki sposób, żeby odprowadzać nadmiar wody. Dodatkowe uszczelki zapobiegają z kolei przedostawaniu się chłodnego powietrza przez przerwy między profilami.

Jakie dokumenty są wymagane do zabudowy balkonu?

Zabudowa balkonu bez dopełnienia niezbędnych formalności sprawia, że inwestycja może zostać uznana za samowolę budowlaną. Lekka zabudowa wymaga przynajmniej dokonania zgłoszenia w spółdzielni, gminie czy starostwie. Trzeba też pamiętać, że każda zmiana wyglądu w elewacji wymaga uzyskania zgody. Budynki wielorodzinne muszą też uzyskać zgodę zarządu spółdzielni, a właściciel lokalu we wspólnocie powinien uzyskać zezwolenie zarządu lub zarządcy. Zabudowa może wpływać na estetykę elewacji, którą uznaje się za część nieruchomości wspólnej. Jeśli w ciągu 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia starostwo lub gmina nie wniesie sprzeciwu do zgłoszenia, wtedy można przystąpić do zabudowy. Pozwolenia na budowę nie wymaga montaż lekkich przesuwnych profili z aluminium.

Dlaczego warto zabudować balkon?

Zabudowanie balkonu z pewnością niesie za sobą wiele zalet. Głównie zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom – właściciele kotów i rodzice małych dzieci mogą być spokojni o ryzyko wystąpienia ewentualnego wypadku. Zabudowa zabezpiecza również mieszkanie przed kradzieżą. Złodziejowi znacznie łatwiej będzie się włamać do mieszkania z typowym, otwartym balkonem. Zabudowa jest też sposobem na to, aby przedłużyć przestrzeń salonu i wygospodarować dodatkowe miejsce do przechowywania. To także propozycja umożliwiająca stworzenie szklanej oranżerii dla roślin. Dzięki takim zabudowom z przestrzeni balkonu można korzystać przez cały rok! Postawienie szklanej ściany ochroni też przechowane przedmioty przed działaniem wilgoci, wiatru, promieni UV i zmiennych temperatur.

Jeśli chcesz zabudować balkon, to skontaktuj się z nami. Zapewniamy kompleksową pomoc i wsparcie na każdym etapie zakupu!