Werandy

Weranda – pełni najczęściej funkcję zamkniętego przedsionka, ganku. Tworzymy dla Państwa zamkniętą przestrzeń, na ogół nieogrzewaną, przeważnie przeszkloną, służącą ochronie domu, budynku, przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Może służyć także jako zamknięty wiatrołap. Nasze werandy wykorzystują rozwiązania stosowane przy budowaniu Oranżerii a więc w pełni przesuwne skrzydła przeszklone w ramie aluminiowej bądź bez ramy. Czasem nasze Werandy posiadają przeszklenia stałe lub rozwierno-uchylne.

Korzyści z wykonania ścianek przesuwnych to zarówno ochrona przed wiatrem czy deszczem, jak również dodatkowa przestrzeń, nie zabierana przez przesuwne skrzydła.
Różnica temperatur np. zimą, między przestrzenią zamkniętą przeszkleniem a przestrzenią zewnętrzną może wynosić nawet 10 stopni Celsjusza, wyciszenie hałasu wynosi 20dB.

Pergole tarasowe

Pergole tarasowe są specjalnym rodzajem zadaszenia, który posiada prowadnice boczne i podpory przednie. Nasze pergole to produkty wykonane z wysokiej jakości aluminium malowanego proszkowo, a także solidnych komponentów. Dzięki temu w porównaniu z typowymi markizami tarasowymi wyróżniają się znacznie większą odpornością na działanie zmiennych warunków atmosferycznych – silny deszcz czy wiatr. Niektóre modele są całoroczną konstrukcją, którą można użytkować nawet przy opadach śniegu i niskiej temperaturze jako tzw. ogrody zimowe.

Czym się wyróżnia pergole tarasowe?

Dach pergoli jest sterowany automatycznie lub ręcznie – w zależności od danego modelu. Zawsze jednak użytkownik może kontrolować ilość dopływającego światła. Większość pergoli ma też system odprowadzania wody, który wkomponowany jest w konstrukcję. To z kolei pozwala komfortowo korzystać z konstrukcji nawet w trakcie deszczu. Dodatkowo niektóre z modeli dają możliwość rozwinięcia poszycia pionowego w formie rolet. Dzięki temu można cieszyć się dodatkową ochroną prywatności i zacienieniem od nisko świecącego słońca. W Kubart-Studio proponujemy pergole w bogatej kolorystyce i z różnym sposobem wykończenia.

Jakie są zalety tarasowej pergoli?

Pergola tarasowa wyróżnia się przede wszystkim walorami użytkowymi i możliwościami projektowymi. Aluminium to materiał odporny na różnego typu uszkodzenia i korozję, co ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę warunki, w jakich pergola się znajduje. Konstrukcji nie są więc straszne takie czynniki, jak promieniowanie UV czy wilgoć. Drewno lub stal jeśli nie zostaną właściwie zabezpieczone, nie przetrwają w swoim stanie zbyt długo. Pergola aluminiowa nie ma większych wymagań pod tym kątem, więc nie trzeba planować skomplikowanych prac konserwacyjnych.

Chętnie przedstawimy pełną ofertę pergoli tarasowych od Kubart-Studio.